Centrum textilního tisku Česká Lípa

Vloženo: 8.1.2019

Vernisáž v České Lípě se nesla v příjemné předjarní atmosféře a za pozvání k výstavě moc děkuji :)

 

 


Dárkové poukazy na Dřevomalby

Vloženo: 3.12.2018

 

Protože se na mě lidé čím dál více obracejí s přáním, že by rádi něco dali ode mne blízkým pod stromeček a nejsou si jisti, zda vyberou úplně ideálně, rozhodl jsem se pro letošek nabídnout možnost domluvit se a objednat má díla prostřednictvím darování dárkového voucheru. Domluvíme Vaše věnování, Vaši finanční představu i realizaci, zašlu cenově odstupňovaný poukaz s platností jednoho roku – a jsem připraven vánoční dárky a přání rozprostřít dle představ obdarovaných i do času po Novém roce, kdy vše probereme a v klidu si každý může vybrat velikost, motiv, provedení obrazu, zkrátka to, co jako dárek opravdu potěší Zájemce prosím o objednávku do zprávy nebo na mailový kontakt viz www.tomaszaborec.cz

 

Poukaz vínový Poukaz zelený Poukaz modrý


Speciální výstava koncipovaná pro Nemocnici ve Slaném

Vloženo: 1.8.2018

Prostředí nemocnic má k letní pohodové atmosféře někdy daleko, a jsem rád, že vedle hradů a výletních cílů moje práce může mířit i do těchto méně tradičních míst. Po příležitostech v nemocnicích v Příbrami a Karlových Varech jsem dnes instaloval takovouto výstavu také doma – ve Slaném. Děkuji vedení nemocnice, panu řediteli MUDr. Štěpánu Votočkovi i hlavní sestře nemocnice, Mgr. Vlastě Fialové, a panu starostovi města Mgr. Martinu Hrabánkovi za to, že mě v těchto mých záměrech podpořili. Na výstavu Slaňáky i mimoslánské tímto srdečně zvu.

 

 

 

 


Vodní hrad Budyně nad Ohří 2018

Vloženo: 15.7.2018

… zvu na malou letní ochutnávku – aneb na hradě v Budyni se toto léto vzhledem k množství chytaných akcí určitě netrhnou dveře :)

 

 

 

 

 

 

 


TEDx Slaný 2018

Vloženo: 15.5.2018

 

Jsem velmi rád a vážím si toho, že jsem byl pozván pohovořit o své práci mezi další významné řečníky na výborném TEDx Slaný.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5Y5Fyf6hYHA

 

 


Výstava v Karlovarské krajské nemocnici

Vloženo: 1.5.2018

 

Jak jsem instaloval „v akváriu“ aneb zvu na další z výstav v nemocnicích. Velice děkuji Karlovarské krajské nemocnici i panu Podrackému a jeho milým kolegyním za pomoc při instalaci, a hlavně za možnost zpříjemnit nemocničnímu personálu i pacientům den Výstava v Karlových Varech potrvá nyní ještě téměř do konce května.

 

 


Rozhovor z minulých let a vzpomínka na milé popovídání s paní redaktorkou ve Zlaté Koruně :)

Vloženo: 27.2.2018

www.brydova.cz/2016/10/12/drevomalir-tomas-zaborec/


Slaný – nadvakrát

Vloženo: 7.1.2018

 

Až do konce ledna zvu na dvě výstavy ve svém domovském městě. Jedna je instalována po roce opět v útulné Kavárně V Ráji, druhá pak navazuje rozsáhlejšími díly v chodbě slánské Knihovny Václava Štecha. Děkuji za vydařené vernisáže a milou spolupráci a Slaňáky i přespolní srdečně na obě místa zvu.

 


Vrchlického divadlo v Lounech

Vloženo: 5.1.2018

Prvním startem do roku 2018 je výstava ve Vrchlického divadle v Lounech. Děkuji za příjemnou atmosféru při instalaci a do divadla zvu nejen na svá díla, ale na nabitý program lounské nesmírně zajímavé divadelní a kulturní sezóny.

 

 

 


Střekovské momentky :)

Vloženo: 3.9.2017


Prachatice 2017

Vloženo: 13.8.2017

 

Děkuji do Prachatic za úžasnou atmosféru při vernisáži Paní Hettnerové za pomoc při organizaci a přípravě instalace, i za její milé uvedení a zahájení výstavy, jejím neohroženým kolegům z KIS Prachatice za dřinu, kterou odvedli při stěhování mých těžkých obrazů, dámám z TRIO FLAUTO TRAVERSO za úžasný hudební doprovod a všem návštěvníkům, kteří si navzdory letnímu počasí lákajícímu k vodě nalezli cestu na společně strávený podvečer – děkuji moc. Prachatice po šesti letech – opět jen krásné

 

 

 

 

 


Návrat do Uma uma

Vloženo: 15.6.2017

Výstava v táborské galerii Uma uma instalována – stavte se na výbornou kávu ;)

 


Výstava v Mníšku pod Brdy 2017

Vloženo: 23.4.2017

Několik slov k mému návratu na Skalku :)

 

http://mistnikultura.cz/drevomalby-tomase-zaborce-se-po-dvou-letech-vratily-na-skalku

 

 

 

 


Filharmonie Hradec Králové

Vloženo: 28.3.2017

 

Po letech jsem se vrátil opět do Hradecké Filharmonie.. :)

 


Nymburk 2017

Vloženo: 10.3.2017

 

Nymburk je město, kam mě opakované cesty vedou nejčastěji a kam se vracím vždy velmi rád. Děkuji znovu za pozvání a za to, že na svoji výstavu jsem mohl pozvat  - kam jinam, než opět do nymburské knihovny :)

 


Café Galery – Děčín 2017

Vloženo: 8.3.2017

 

Mé kavárenské tažení pokračuje – a po slánské přívětivé kavárně z Ráje i kavárně Tiché zvu návštěvníky Děčína už podruhé do milých prostor Café Galerie.

 


Tichá kavárna 2017

Vloženo: 5.3.2017

 

 

Rád Vás zvu do Tiché kavárny, kde ale potichu být jistě nemusíte. Její výjimečností je však to, že personál, který se Vám věnuje, je neslyšící. Děkuji velmi panu Leoši Mačákovi za pozvání a spolupráci a zvu nejen do hezkého prostředí i na svoji výstavu, ale rovněž na skvělé dezerty, které mohu doporučit.

 

 


Kavárna V Ráji ve Slaném

Vloženo: 9.12.2016

Za tak milou vernisáž a příležitost ukázat mé obrazy po čase opět doma ve Slaném personálu z kavárny V Ráji, paní houslistce i vám všem opravdu moc děkuji 

 


Divadlo U Hasičů

Vloženo: 8.12.2016

Trochu nečekanou výstavou bylo pozvání připravit výstavu v kavárně Divadla U Hasičů – a že byla plná netradičních zážitků.. Ještě nikdy se mi při instalaci nepletl pod nohy dětský ruský baletní soubor :) A že bylo těch malých tanečnic i tanečníků pěkných pár desítek :) Děkuji, byl to zajímavý „průnik umění“ :)

 

 


Knihovna v Pečkách

Vloženo: 8.12.2016

 

Podzim v zajímavém a netradičním prostředí milé knihovny v Pečkách – děkuji za pohodovou výstavu :)

 

 

 


Klášter Zlatá Koruna II

Vloženo: 8.12.2016

Na podzim jsem zajel výstavu do Kláštera ve Zlaté Koruně nejen přemístit do větších prostor, ale i rozšířit… bylo to příjemné navštívit zdejší kraj v různých ročních obdobích…

 

 


Kladenský deník o výstavě na Křivoklátě

Vloženo: 9.7.2016

 

Z KŘIVOKLÁTU… :)

Děkuji za maily a ohlasy na výstavu na Křivoklátě – vážím si toho :) P.S. Klidně si na obrazy sáhněte, pozor na třísky! ;) Přeji jen pěkné léto a prima výlety po vlastech českých…

 

kd foto rozhovor


Klášter Zlatá Koruna 2016

Vloženo: 5.7.2016

 

Svojí právě instalovanou výstavou ve Zlaté Koruně Vás zvu zároveň k návštěvě tohoto zajímavého a významného kláštera na jihu Čech. Od září pak má dosavadní expozice bude ještě rozšířena. A protože mi v současnosti probíhají výstavy paralelně na čtyřech místech, mám myslím toho na práci docela dost. Takže – mějte i Vy krásné letní zážitky.

 


Café Galerie Loket 2016

Vloženo: 27.6.2016

 

Chtěl bych velice poděkovat paní Jitce Hlavsové a její rodině i celému týmu Café Galerie Loket za milé a přívětivě strávené chvíle při instalaci výstavy i jejím odpoledním zahájení. Za krásnou interpretaci Edith Piaf a skvělé pěvecké vystoupení pak děkuji slečně Adéle Hanzlíkové – vernisáž byla úžasná ;-) Díky Vám všem!

 

 


Věž Huderka na hradě Křivoklát 2016

Vloženo: 24.6.2016

Děkuji velice panu fotografovi Marek Garamszegi za krásné zpracování mé křivoklátské výstavy – jsem vždycky rád, když výstava někoho potěší – a když přitom objevím ještě potenciál šikovných profesionálů navíc z nedalekého okolí – je to moc milé zjištění. Ostatně Slaňáci, Kladeňáci i všichni dalecí i blízcí – podívejte se na práci pana fotografa sami – věřím, že mnozí už jste se vlastně s jeho fotografiemi v proudu času potkali :) A návštěvníky Křivoklátu i výletníky budoucí tímto zvu díky panu Markovi do věže Huderka rovnou ;)

Na hradu Křivoklát je k vidění instalace krásných dřevomaleb Tomáše Záborce. Všimněte si prosím struktury na dřevomalbách. Víve o autorovi zde: Kliknutím na obrázek níže se vám spustí virtuální pro…
ateliergaraz.cz

 

Prezentaci spustíte kliknutím na odkaz pod obrázkem.


Letní výstava na hradě Křivoklát

Vloženo: 11.6.2016

 

Děkuji moc panu kastelánovi Ing. Petru Slabému za odstartování výstavy. Věž Huderka zve k rozhledu do krajiny i ke kontaktu s mými obrazy, kterých se mohou návštěvníci směle dotýkat. Užívejte léto všemi smysly ;)

 


hrad Střekov 2016

Vloženo: 29.5.2016

 

Pozvánka na již skoro letní výlet vede na mou první hradní zastávku – na STŘEKOV.
První návštěvnice si cestu našla už během instalace v brzkém ránu neomylně… :)


Městské divadlo Mariánské Lázně

Vloženo: 17.4.2016

 

Děkuji za Tv reportáž z vernisáže z Mariánských Lázní, paní Evě Smejkalové za průvodní slovo, žákům ZUŠ Fryderyka Schopina za krásný hudební doprovod a celému Kulturnímu centru Mariánské Lázně za pozvání a realizaci výstavy.

http://www.ktml.cz/4-drebvomalby-tomase-zahorce.html

 

 


Vzpomínka na Točník

Vloženo: 11.3.2016

Fotografie dávají skutečnostem nové rozměry – viděné právě okem toho, kdo je pořizuje. A přesně jedné takové fotografce bych rád vyjádřil uznání a poděkování – jsem rád, že se ke mně dostaly fotografie paní Lucie Písecké, které Vás jistě zaujmou – a i nejen v souvislosti s mojí tvorbou. Doporučuji navštívit stránku http://lucipisek.blogspot.cz/ … a za krásné snímky z mé výstavy na Točníku paní fotografce Lucii moc děkuji ;-)

 

 

 


Bílina – Galerie U Kostela a Městské divadlo 2016

Vloženo: 6.3.2016

 

Je to velká paráda, když vám na vernisáži Kulturního centra v Bílině zazpívá jako host skvělý sbor skvělých dětí. Děkuji pěveckému souboru Melodica za krásné uvedení mé výstavy, děkuji paní Běhálkové a jejím kolegyním za milou organizaci výstavy… a pro ty, kteří jste nemohli být u toho s námi, doporučuji podívat se na video klip, který vám tyto úžasné zpěvačky a zpěváky výborně představí  https://www.youtube.com/watch?v=h_M9jqjWJEQ

 

 


Úštěk – Galerie U Brány

Vloženo: 10.2.2016

 

Rád bych poděkoval za jeden úžasný večer. Nesl se v náladě vzájemného setkání v útulné i proslavené galerii U Brány, kam zamířily nejen mé obrazy, ale i tóny skvělé kapely Potokap. Děkuji za pozvání panu galeristovi Liboru Uhlíkovi a jeho paní, všem, kteří na zahájení výstavy přišli – i Vám, kteří výstavu průběžně navštěvujete.

Přátelé ze skupiny Potokap, inspirováni právě touto galerií a přes ulici sousedící cukrárnou, napsali před časem píseň, aniž kdy tušili, že jednou v této galerii zazní, a že příběh, který fabulovali, ve skutečnosti došel ještě dále, než se v písni zpívá :) Poslechněte si je ostatně sami a navštivte je na www.potokap.cz – a nejlépe na nějakém z jejich koncertů. Patří jim můj veliký dík!

Přeji Vám všem krásné předjaří

 

Tomáš

 

 


Unijazz Praha

Vloženo: 13.12.2015

Vernisáž v podvečerním Unijazzu se nesla v tónech veskrze příjemných. Děkuji Vendy za skvělý doprovod na indickou sitar, Markétě i všem pracovníkům Unijazzu za pozvání a organizaci. Návštěvu takto pohodového místa pak doporučuji Vám všem.

 

 


Tábor – Galerie UMAUMA

Vloženo: 2.12.2015

Prostředí kavárny UMAUMA působí velmi přívětivým a vstřícným dojmem.

Jsem velmi rád, že k této atmosféře mohu svými obrazy přispět i já.


Café Galerie Děčín 2015

Vloženo: 2.12.2015

 

Příjemná snídaně v příjemném prostředí – zavítejte :)

 


Žďár nad Sázavou 2015

Vloženo: 15.11.2015

Výstava ve Žďáru se opakuje nyní po dvou letech – tentokrát pro změnu v Městském divadle. Děkuji :)

 


Letohrad 2015

Vloženo: 17.10.2015

Chladný podzimní den 4. října byl zážitkem veskrze příjemným a hřejivým díky nezapomenutelné atmosféře ve farnosti kostela Nanebevzetí Panny Marie na Orlici v Letohradě.

Děkuji velice panu faráři Vackovi za pozvání k uskutečnění výstavy. Za perfektní organizaci, pomoc s instalací i s vernisáží a za naprosto milé a úžasné přijetí pak děkuji Báře a Jirkovi, bez nichž by výstava rovněž nebyla uskutečněna.

Zdravím do Letohradu a všechny k jeho návštěvě srdečně zvu.

 

 

https://www.facebook.com/341473455916008/photos/pb.341473455916008.-2207520000.1445070987./999446856785328/?type=3&theater

 

 


Slezskoostravský hrad 2015

Vloženo: 16.8.2015

Děkuji paní kastelánce Špetíkové za opětovné pozvání po letech na sever Moravy – a Vás, kdo se chystáte na Slezskoostravský hrad zavítat, rovněž zvu k návštěvě i já. Kamenné prostory tentokrát nahradilo útulné dřevo – i když v oněch rekordních vedrech, kdy jsem výstavu instaloval, bychom chlad starobylých hradních kamenných stěn uvítali asi všichni … Děkuji za výstavní návraty :)

 


hrad Točník 2015

Vloženo: 24.5.2015

Děkuji panu kastelánovi Zemánkovi za možnost vystavit svoje dřevomalby na krásném hradě Točník. K nahlédnutí nabízím pár fotografií, ale samozřejmě – zvu Vás nejraději k jeho návštěvě.

 


Litoměřice 2015 – festival Alchymistické Litoměřice

Vloženo: 24.5.2015

Třetí květnový víkend ožily Litoměřice v duchu prvního ročníku festivalu Alchymistické Litoměřice. Zajímaví hostě, kvanta návštěvníků, herecký um Jaroslava Duška a spousta netradičních zážitků.  Děkuji organizátorům za pozvání k výzdobě kulturního domu, v jehož sále i venkovních prostorách se vše odehrálo, a dřevmuži Josefu Matějkovi, s nímž jsem se rád po letech při společném vystavování opět setkal.

https://www.facebook.com/alchymistickelitomerice

 

 

 

 

 


Vernisáž na Skalce v Mníšku pod Brdy

Vloženo: 13.4.2015

Prosluněné nedělní odpoledne 12. dubna jsme se sešli v hojném počtu v krásném prostředí Dientzenhoferova barokního areálu. Ve zdejší kapli zasvěcené sv. Máří Magdaleně, která má evokovat interiér jeskyně, našly moje dřevomalby prostředí opravdu ojedinělé a i dle reakcí ostatních ho snad příznačně rozsvítily.

Rád bych poděkoval všem milým mníšeckým, kteří mi pomohli mé práce zde vystavovat, i všem, kteří se přišli vernisáže zúčastnit – v místě, kde se prolíná tak silně kulturní tradice s přírodou bylo opravdu moc krásně.

 

Tomáš Záborec

 


Galerie Špejchar ve Skrýchově – duben 2015

Vloženo: 5.4.2015

Do Skrýchova u Jidřichova Hradce jsem se podíval již potřetí. Kromě tradičně ohromně vlídného přijetí pana galeristy Anderleho a jeho paní se mi podařilo instalovat výstavu v prostorách prosklené galerie navržené Davidem Vávrou opět jiným a netradičním způsobem. Děkuji za pěkný velikonoční výlet – i když zima byla tentokrát větší než o Vánocích.

 

 

 


Dům Českého Švýcarska – Krásná Lípa 2015

Vloženo: 19.1.2015

Rád bych poděkoval paní Kristýně Petráskové i všem zaměstnancům Infocentra v Krásné Lípě za organizaci a možnost uspořádání výstavy. České Švýcarsko patří k mým oblíbeným výletním lokalitám – a je pro mě radost se do něj vrátit kdykoli. A pokud i s obrazy – tím jen lépe :-)

 


Vernisáž v Galerii Goethe

Vloženo: 6.12.2014

Děkuji za přípravu vydařené vernisáže panu řediteli Městského muzea v Mariánských lázních Ing. Jaromíru Bartošovi a za zprostředkování i pomoc panu Davidu Kurcovi, díky němuž jsem se do Mariánských lázních opět po letech mohl s dřevomalbami vypravit. Po docela náročné cestě namrzlou krajinou a naprosto zledovatělými silnicemi byly nakonec celé odpoledne a hlavně večer s vernisáží završeny v náladě obzvlášť pohodové a příjemné. Děkuji všem zúčastněným za pěkné okamžiky.

 


Nymburk 2014

Vloženo: 6.12.2014

Do nymburské knihovny jsem se vrátil se svými obrazy již potřetí – a pokaždé mě čekala vstřícná a naprosto pohodová atmosféra. Děkuji za opětovně milé přijetí.

 


Vernisáž ve Slaném v říjnovém Videomagazínu

Vloženo: 12.11.2014

Slánskou vernisáž přiblížil okem své kamery i říjnový Slánský magazín. Tvůrcům velmi děkuji za reportáž a Vás si dovoluji pozvat k jejímu zhlédnutí.

 

http://www.meuslany.cz/cs/mesto-slany/slansky-videomagazin/


Vernisáž ve Slaném

Vloženo: 14.10.2014

… aneb konečně po letech zase doma… a že jsem o to docela dlouhý čas usiloval ;-)

 

Vážení a milí, Vy všichni, kdo jste tam byli se mnou,

 

slánská vernisáž byla pro mě jedním slovem radostí.

 

Vám všem, kteří jste přišli do slánské knihovny strávit s námi na vernisáži příjemné odpoledne, paní knihovnici Havlíčkové za vstřícný a obětavý přístup, panu galeristovi Hruškovi za milá a působivá slova i hudebníkům z Totálního nasazení, kteří ovládli i bez mikrofonu celé atrium – ještě jednou a s velkým respektem děkuji!

 

A děkuji i Vám, kterým jsem ve Slaném svojí výstavou zase snad naopak udělal radost já – ta spousta reakcí, vzkazů, dopisů a rozhovorů od tolika z Vás, kteří jste moji výstavu navštívili, mě nesmírně těší a jsem za ně opravdu rád.

 

Tomáš Záborec

 

 

 


Tvrz Býšov 2014

Vloženo: 14.9.2014


Soběslav 2014

Vloženo: 16.8.2014

Vernisáž v pátek 15. srpna v Rožmberském domě v Soběslavi neměla ani nejmenší chybičku. Velký zájem ze strany opravdu početných návštěvníků, tóny irského folku v podání paní Ivy Hovorkové a jejích přátel, naprosto perfektní organizace a velice vstřícné přijetí ze strany vedení muzea – za toto chci poděkovat Vám všem a zejména panu řediteli RNDr. Danielu Abazidovi, bez jehož nabídky by se má výstava v Soběslavi neuskutečnila.

Ale velké poděkování a pozdrav patří samozřejmě i panu řezbáři, s nímž je mi potěšením zde vystavovat – panu Jaroslavu Rodkovi, autorovi nádherných dřevěných plastik, s nímž moje kroky i tvorbu svedl dohromady výše zmíněný pan ředitel. Za poznání pana umělce Rodka, za seznámení se s jeho tvorbou, rodinou a osobně s ním jsem velmi rád.

Děkuji všem, kdo byli na vernisáži s námi za opravdu krásný večer!

 

 


Velhartické odpoledne v článku Kladenského deníku

Vloženo: 14.8.2014

velhartice(2)


Videoreportáž z hradu Velhartice

Vloženo: 5.8.2014

VIDEOREPORTÁŽ Z LETNÍHO ODPOLEDNE NA HRADĚ VELHARTICE

https://www.youtube.com/watch?v=en5opP2S5-M

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ SE OHLÉDNOUT S NÁMI :)


Velhartice s koncerty byly famózní

Vloženo: 27.7.2014

Děkuji moc všem, kdo navzdory velmi horkému letnímu počasí vážili cestu a navštívili v avizovanou neděli 20. července hrad  Velhartice.

Chladné prostory bývalého pivovaru byly více než příjemné, uvedení výstavy díky hudební skupině POTOKAP skvělé a pokračující koncerty této hudební formace i spřátelené a s ní hudebně provázané kapely Deratizéři byly na hradním nádvoří i v tak rozpáleném odpoledni naprosto famózní.

 

Děkuji hudebníkům i Vám všem za krásný prázdninový výlet :o )

 

A kdo si chce poslechnout, jaké to tam bylo.. toho zvu na www.deratizeri.cz nebo přímo na odkaz:

 https://www.facebook.com/photo.php?v=10152283411704422&set=vb.362092964421&type=2&theater

 

 

 

 


Hlinsko 2014

Vloženo: 27.4.2014

Páteční podvečer 25. dubna 2014 se nesl ve znamení vernisáže mé zatím nejrozsáhlejší výstavy.. Nádherné prostory hlinecké galerie mi pomáhaly více než stovkou mých obrazů zaplnit i samy její zaměstnankyně, kterým touto cestou chci moc poděkovat… Další mé velké díky pak patří mladým a šikovným hudebníkům z hlinecké ZUŠ i jejich pedagogům, kteří nám již po předchozí vernisáži v Kameničkách připravili opravdu skvělý hudební zážitek.

Dovolte mi tedy alespoň prostřednictvím fotografií a reportáže přiblížit krásnou atmosféru vernisáže, děkuji všem, kdo tam byli se mnou – a Vás ostatní bych rád na výstavu tímto do Hlinska pozval…

 

TV reportáže z instalace a zahájení výstavy

http://www.ahp.cz/videos/mestskou-galerii-zdobi-drevomalby/

 http://www.ahp.cz/videos/192014_kaleidoskop-drevomalby-tomase-zaborce/

 

 


Jindřichův Hradec 2014

Vloženo: 6.3.2014

 

Vernisáž v předjarním večeru se v přívětivé atmosféře jindřichohradecké kavárny CAFFÉ DELLA CITTÁ povedla nejen během slavnostní části, ale i po hlavním oficiálním průběhu… Chtěl bych proto moc poděkovat majitelce kavárny paní Janě Schwarzové i všem, kdo s přípravou pomáhali, za tu nepřebernou nabídku dobrot i milé a vstřícné nálady, díky všem, kdo na vernisáž přišli – a těm, kdo se do kavárny teprve chystají, chci popřát pohodový čas, k němuž jsem i já chtěl svými obrazy přispět, a který Vám toto místo kulturního setkávání v Jidřichově Hradci jistě zaručí…

 

TV reportáž a rozhovor… zhruba v polovině zpravodajského bloku

http://www.ahp.cz/videos/mestskou-galerii-zdobi-drevomalby/


Liberec 2014

Vloženo: 6.3.2014

 

 

Na měsíc březen jsem si po několika letech domluvil zopakování výstavy v příjemném a vstřícném prostředí libereckého Experimentálního studia a Kulturního střediska v Lidových sadech. Moje obrazy zde mohou doprovodit různé kulturní akce, koncerty a další velmi zajímavé zdejší počiny – takže mám velkou radost, že se moje dřevomalby mohly po několika letech do Liberce vrátit…

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=632196973501397&set=pcb.632197243501370&type=1&theater

 

 

 

 


Nazpět léty

Vloženo: 5.1.2014

 

 

 

… aneb trochu pohledu zpět prostřednictvím výstav a vernisáží…

 

 

 

 


Žďár nad Sázavou 2013

Vloženo: 5.1.2014

 

IMG_7143 IMG_7144 IMG_7145 IMG_7146 IMG_7147 IMG_7149

 

Expozice dřevomaleb ve žďárské Výstavní síni Staré radnice nabídla zároveň ohlédnutí za mojí nejnovější tvorbou. Děkuji za videoprezentaci, díky níž můžete náladu z této výstavy vstřebat prostřednictvím odkazu i Vy.

http://www.dkzdar.cz/sites/default/files/FOTOGALERY/2013drevomalby/album/index.html


Pečky 2013

Vloženo: 5.1.2014

Prosincová výstava v knihovně v Pečkách příjemně završila letošní sezonu.

 

http://www.polabi.com/e_download.php?file=data/titulka_polabi/pravytextcs0_10.jpg&original=Z%C3%A1borec.jpg


Zvíkov 2013

Vloženo: 5.1.2014

 Zvíkov KD rozhovor           IMG_7379 IMG_7378 IMG_1462 IMG_1461 IMG_1404 IMG_1408 IMG_1409 IMG_1439 IMG_1451 IMG_1443 IMG_1455 IMG_1467  plakátek zvíkov sváťa a martina-text

Hrad Zvíkov patří přes sezónu k turisticky nejnavštěvovanějším místům České republiky. Na letní setkání s návštěvníky jsem si pozval ze Slaného i další dvojici výtečných hudebníků – Sváťu a Martinu, jejichž autorské balady a melodické pověsti s prostředím hradu krásně rezonovaly. A jak je zřejmé i z videoukázek, nálada odpovídala slunečnému prázdninovému odpoledni, hrálo se nejen ve výstavních prostorách, ale i venku v hradním areálu a výlet na Zvíkov jsme si zkrátka užili. Veliké díky…

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=621299124568497

https://www.facebook.com/photo.php?v=615408498490893

 http://www.slanskepovesti.cz/

http://www.deratizeri.cz/


Chrudim 2013

Vloženo: 5.1.2014

IMG_7663 IMG_7665 IMG_7666 IMG_7667 IMG_7668 IMG_7669 IMG_7673 IMG_7643 IMG_7675

Letní Chrudim a Galerie vodních zdrojů – poprvé jsem měl v rámci vernisáže na přání pana galeristy o své tvorbě i samostatnou  přednášku. Dopadlo to snad dobře, ale přesto moje přesvědčení, že vyjadřovat se umím raději barvami a štětcem, spíše zesílilo.


Tábor 2013

Vloženo: 5.1.2014

IMG_7495 IMG_7493 IMG_7467 IMG_7468 IMG_7471 IMG_7473 IMG_7474 IMG_7475 IMG_7477 IMG_7478 IMG_7479 IMG_7483 IMG_7485

 

Táborská galerie ve Vodárenské věži připravila kromě zážitků uměleckých i výkony sportovní. Netradičně uzpůsobený prostor, čtyři patra, úzké schodiště – a … vynést všechny těžké obrazy až úplně nejvýše, vyžadovalo docela fyzičku. Zkrátka -i stěhování a instalace byly také uměním…


Rakovník 2013

Vloženo: 5.1.2014

12446-rg-zaborec-pozvanka-email DSC_0068 DSC_0079 DSC_0099 DSC_0138 DSC_0143 DSC_0146 DSC_0154

 

Vernisáž výstavy v rakovnické Rabasově galerii – po letech podruhé - a stále dominuje veselá nálada pana galeristy i přítomných. Zazněly opět folkové tóny autorské tvorby skupiny POTOKAP a odpoledne bylo prostě moc a moc příjemné. Podívat se můžete i na fotoreportáž, za kterou moc děkuji!

http://prochymichal.rajce.idnes.cz/Tomas_Zaborec-drevomalby_vernisaz/

http://www.potokap.cz/

 

 


Švihov 2012

Vloženo: 5.1.2014

IMG_6589  IMG_6590  IMG_6591  IMG_6592

Výstava na Vodním hradě Švihov na sklonku léta byla i díky hudebnímu doprovodu folkové dvojice Lenky a Radka nezapomenutelným zážitkem. A neméně pěkná byla i prohlídka hradu, kterou jsme díky panu kastelánovi absolvovali všichni pospolu. Děkuji vám všem…

http://www.youtube.com/watch?v=vLZCdPt9pjs

 

IMG_6596 IMG_6595 IMG_6599 

 


Žirovnice 2012

Vloženo: 5.1.2014

IMG_5798 IMG_5799 IMG_5800 IMG_5803 IMG_5804 IMG_5805 IMG_5809 IMG_5810 IMG_5811 IMG_5822

 

Výstava na zámku v Žirovnici byla pohodová a vydařená. Jen není vždycky jednoduché přepravit celou sadu obrazů cestou z rodinné dovolené. Auto se nám nějak ne a ne zvětšit… naštěstí už léta dělám obrazy prostoru kufru „na míru“. A když chci přece jen mít obraz větší.. už je vám jasné, proč jsem se musel pustit do vícedílných?

 


Jablonec nad Nisou 2012

Vloženo: 4.1.2014

Drevomalby_zaborec_b S1500069 S1500080 S1500085 S1500110 S1500107 S1500111 S1500124

 

Kostel sv. Anny v Jablonci nad Nisou skýtal v horkém letním podvečeru příjemný chlad a poklidně tichou atmosféru. Přesvědčil jsem se, že dřevomalby si dokáží porozumět i s moderními či netradičními interiéry a jsem za toto zjištění vděčný.


Kameničky 2012

Vloženo: 3.1.2014

 

Náladu a připravenost vernisáže v Kameničkách mohu alespoň trochu přiblížit díky videoreportáži z celé krásné akce, kterou lze shlédnout na níže přiloženém odkazu. Do nádherné krajiny Vysočiny se budu rád opakovaně vracet.

http://www.ahp.cz/videos/vernisaz-drevomaleb-v-kamenickach/

 

 


Jindřichův Hradec 2011

Vloženo: 3.1.2014

© foto Böhm_0312_Zaborec_03 © foto Böhm_0312_Zaborec_05 © foto Böhm_0312_Zaborec_02 © foto Böhm_0312_Zaborec_08 © foto Böhm_0312_Zaborec_12

 

Galerie Špejchar v Horním Skrýchově u Jindřichova Hradce byla příjemná nejen domáckou atmosférou, ale také výtečnou orientální kuchyní pana galeristy, který díky svým cestovatelským zkušenostem připravuje návštěvníkům galerie zároveň výjimečné gastronomické zážitky.


Třebíz 2011

Vloženo: 3.1.2014

pozvánka-třebíz

Na vernisáž do starobylých prostor venkovského stavení Cífkova statku ve skanzenu v Třebízi zavítal opět velký počet návštěvníků. Jaro bylo v plném proudu, pro mě po prodělaných dlouhodobých zdravotních problémech nastávaly lepší časy a vernisáž byla opět výtečná. Fotografie z ní je možné vidět na odkazu třebízského muzea. Bylo mi tam se všemi moc hezky. 

http://www.muzeumtrebiz.cz/aktuality/files/drevomalby-tomase-zaborce.html


Prostějov 2011

Vloženo: 3.1.2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do Muzea Prostějovska putovaly během další poměrně vytrvalé a vydatné zimy a přívalů sněhu moje starší obrazy. Tentokrát se motivicky s daným obdobím docela dobře shodovaly.

 

http://www.muzeumpv.cz/html/2010_rozkvetle_vanoce.html


Velvary 2010

Vloženo: 3.1.2014

velvary pozv.3 101112  Vernisaz TOMIK Velvary1 101112  Vernisaz TOMIK Velvary2 101112  Vernisaz TOMIK Velvary3 101112  Vernisaz TOMIK Velvary4 101112  Vernisaz TOMIK Velvary5 101112  Vernisaz TOMIK Velvary6 101112  Vernisaz TOMIK Velvary7 101112  Vernisaz TOMIK Velvary8

 

Vernisáž mojí výstavy ve Velvarech byla na sklonku roku 2010 jedním slovem báječná. Nechyběl milý přístup paní galeristky Kůrkové - pořadatelky řady úspěšných velvarských Výtvarných salonů , spousta přátel a známých, kteří neváhali přijet z nedalekého Slaného i vzdálenějšího okolí – a samozřejmě úžasné vystoupení zpěvaček Consortia camerale slanense. Svým přátelům z Teplic pak děkuji nejen za fotoreport, ale i za domácí pečený chleba, který na vernisáži ochutnali nadšeně mnozí. Velvary 2010 – můj veliký dík.

http://www.consortium.estranky.cz/clanky/akce-2007—2011/vernisaz-tomase-zaborce-ve-velvarech.html

http://www.velvary.cz/VIII-VYTVARNY-SALON-VELVARY.html


Děčín 2010

Vloženo: 3.1.2014

IMG_3381 IMG_3382 IMG_3383

 

V děčínském infocentru CHKO Labské pískovce bylo cítit, že lidé zde mají k přírodní tematice blízko. Tudíž i výstavní prostory správ Chráněných krajinných oblastí jsou zase blízké i mně a výstavy jsem zde také rád opakoval častěji.


Vodňany 2010

Vloženo: 3.1.2014

IMG_2380 vernisáž IMG_2400 IMG_2403

 

Letní náladu při vernisáži v bývalé synagoze ve Vodňanech krásně doplnila hrou na akordeon paní Štěpánka Suchanová.


Nymburk 2010

Vloženo: 3.1.2014

IMG_2289 IMG_2290 IMG_2291 IMG_2292

 

Městská knihovna v Nymburku nabídla možnosti přenést moje obrazy do života každodenních kolemjdoucích a návštěvníků – čtenářů. Díky moc vstřícnému přijetí paních knihovnic se do knihovny s dvouletým odstupem nyní rád pravidelně vracím.


Slezskoostravský hrad 2010

Vloženo: 3.1.2014

IMG_2022 IMG_2023 IMG_2030 IMG_2031 IMG_2032

 

Galerie Slezskoostravského hradu byla prvním počinem, kdy jsem vystavoval v hradních prostorách. Vedla posléze k mému rozhodnutí realizovat výstavy na hradech co nejčastěji.


Nový Jičín 2010

Vloženo: 3.1.2014

IMG_1935 IMG_1952 IMG_1953 IMG_1954 IMG_1955 IMG_1956 IMG_1957 IMG_1958

Do zasněženého a mrazivého Nového Jičína jsem do galerie Stará Pošta přivezl trochu barev a probuzené přírody. Možná jsem trochu předběhl roční období… zima byla toho roku pořádná – a nejen v Novém Jičíně.


Louny 2009

Vloženo: 30.12.2013

 

 

 cons.2 cons.4IMG_4022 IMG_4023 IMG_4024 IMG_4032 a  cons

V galerii Oblastního muzea v Lounech byla nálada během vernisáže výborná. Postarali se o ni zaměstnankyně muzea, opakovaně milé zpěvačky Consortia camerale slanense a samozřejmě i samotní návštěvníci, kterých přišlo opravdu hodně.

 

http://zatecky.denik.cz/kultura_region/vystava_louny_zaborec_20090406.html

http://zatecky.denik.cz/galerie/vystava_zaborec_20090406.html?mm=1109598

http://www.consortium.estranky.cz/clanky/akce-2007—2011/vernisaz-a-zpev-v-lounech.html


Hradec Králové 2009

Vloženo: 30.12.2013

 

IMG_3557 IMG_3558 IMG_3563 IMG_3564 IMG_3570 IMG_3600 IMG_3601

 

Lednová výstava v prostorách budovy hradecké Filharmonie měla úžasnou atmosféru. Tím spíše, že se odehrála před následným koncertem řady „JAZZOVÝCH INSPIRACÍ“ , kde jsme se mohli těšit i z umění velikých hudebních osobností – pana dirigenta Miloše Machka, hudebníků hradecké Filharmonie a z nezapomenutelné hry na klarinet i saxofon pana Felixe Slováčka.

 

http://www.denik.cz/umeni/tomas_zahorec_obrazy_hradec_kralove20090204.html

http://hradecky.denik.cz/kratce/hradec-kralove-filharmonii-ve-ctvrtek-ozdobi-drevomalby-tomase-zaborce-417090.html

http://www.denik.cz/galerie/foto.html?mm=tomas_zaborec_obrazy

 


Mariánské lázně 2008

Vloženo: 30.12.2013

IMG_3333 IMG_3332 IMG_3323 IMG_3324

Do přívětivých prostor galerie Atrium jsem se i díky místnímu vlídnému přijetí vracel velmi rád. Výstava se zde zopakovala sice po pouhém roce, ale obrazy se mi podařilo přivézt nové a jiné.


Jihlava 2008

Vloženo: 30.12.2013

 IMG_2599 IMG_2600 IMG_2601 IMG_2602 

V jihlavském hotelu Gustav Mahler mi bylo umožněno využít vzdušné chodby a zaplnit svými dřevomalbami celý čtvercový půdorys vstupních prostor, které jsou pojaty zároveň jako galerie.


Mladá Boleslav 2008

Vloženo: 17.12.2013

IMG_2597IMG_2595IMG_2252IMG_2250IMG_2233IMG_2261IMG_2241  

Mladoboleslavská galerie KS Svět připravila  úžasnou atmosféru a při vernisáži vřelé přijetí. Z profesionálně pojaté akce tak odcházeli spokojení nejen návštěvníci, ale velmi vděčně si na zdejší zážitky vzpomenu pochopitelně i já sám.


Klášterec nad Ohří 2008

Vloženo: 17.12.2013

IMG_2190IMG_2192IMG_2186  

Výstava v prostorách Správy CHKO Labské pískovce pozvala návštěvníky až do horního patra – přímo do podkroví. Zdejší „půda“ tak dostala díky tradici výstav dost neotřelé pojetí – a pro mě byla vítanou příležitostí ji zaplnit.


Liberec 2008

Vloženo: 17.12.2013

IMG_1994 IMG_1983  

Na úvod roku 2008 jsem zavítal s obrazy do Experimentálního studia v Liberci. Nejednalo se sice o výstavu v „tradiční“ galerii – ale moje dřevomalby doprovodily v hudebním sále veškeré dění, které se v kulturní oblasti během jednoho měsíce v těchto libereckých prostorách odehrávalo.


Slaný 2007

Vloženo: 17.12.2013

DSC_0356 DSC_0358 DSC_0379 IMGP0273 IMGP0279

 

Rok 2007 končím doma – ve Slaném. Já, Consortium… a dnes už bohužel jen vzpomínka na mého největšího učitele – malíře Vlastíka Šika.


Peruc 2007

Vloženo: 17.12.2013

 

/IMG_1199 IMG_1123 IMG_1170 IMG_1178

Po zdařilých výstavách v Tisé a v Chrastavě následovalo velmi vlídné přijetí majiteli galerie U Kozorožce. Vernisáž proběhla nejen ve vnitřních prostorách, ale zejména i na venkovním dvoře, jehož krásnou úpravu ocenili všichni přítomní.

http://plazikhistorie.rajce.idnes.cz/Galerie_U_kozorozce_Peruc,_vernisaz_T._Zaborec_-_9.9.2007/

 


Mariánské Lázně 2007

Vloženo: 17.12.2013

IMG_0034IMG_0080IMG_0083IMG_0077   

Galerie Atrium mariánskolázeňského hotelu Hvězda připravila velmi vstřícné přijetí.  Tehdy jsem ještě netušil, že se sem budu vracet – a to poměrně brzy. Děkuji!

 

 


Budyně nad Ohří 2007

Vloženo: 17.12.2013

vernisáž001OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Únorová vernisáž v Galerii města Budyně nad Ohří pozvala v návaznosti na vernisáž i na klubový pořad Danteho Božské komedie ve vynikajícím podání herečky paní Gabriely Filipii i dalších velkých osobností, pánů Zapletala, Friedla a Pellara. Krásné prostory Vodního hradu tak byly bezkonkurenčně zaplněny návštěvníky všech věkových kategorií – a nechyběl opět ani doprovod Consortia camerale slanense.

 

 


České Budějovice 2007

Vloženo: 17.12.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Vstup do roku 2007 se započal v přívětivé kavárně českobudějovického Českého rozhlasu, kde obrazy stejně jako ve Slaném byly k dispozici návštěvníkům přicházejícím do zdejších odpočinkových prostor.


Rakovník 2006

Vloženo: 17.12.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Po dalších výstavách ve skanzenu v Třebízi a ve slánské vinárně Na Komendě přišla první větší výstava v Rabasově galerii v Rakovníku, uvedená nezapomenutelným komentářem pana ředitele Václava Zoubka.  

http://www.rabasgallery.cz/k_v/vystava_info.php?jazyk=cz&what=3&file=xml/2006/20061011tomas_zaborec.xml


Litoměřice 2006

Vloženo: 17.12.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

V litoměřické galerii Ve Dvoře jsem vystavoval společně s autorem dřevěných artefaktů – „dřevmužem“ Josefem Matějkou.


Panský dům – Želevčice 2006

Vloženo: 17.12.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    V Panském domě v Želevčicích u Slaného mě poprvé doprovázelo slánské Consortium camerale slanense, výborný ženský pěvecký sbor, s nimiž jsme společně započali následnou šnůru několika pěkných a publikem vřele přijatých vernisáží.


Frýdlant v Čechách 2006

Vloženo: 17.12.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Tak tady to všechno začalo – historicky první samostatná výstava …

 

A takto na výstavu byli pozváni první návštěvníci:

 

Cesty a necesty malíře Tomáše Záborce

Odbor kultury MěÚ Frýdlant zve do výstavní síně frýdlantské radnice na dubnovou výstavu „O cestách, necestách a malování“ amatérského malíře Tomáše Záborce, kterého fascinují panenská příroda a méně přístupná tajemství krajiny. Vernisáž se koná bez účasti autora v pondělí 10. dubna 2006 od 16 hodin. Výstavu „O cestách, necestách a malování“ je možné shlédnout od 10. dubna do 5. května 2006 vždy v pondělí, ve středu a v sobotu od 10 do 16 hodin. Výstavní síň se nachází ve dvoře budovy radnice ve Frýdlantu, vchod je bočními vraty z ulice Míru.
 
Autor o sobě: Tomáš Záborec *1972 ve SlanémMoje práce je zřetelně ovlivněna intenzivním vztahem k přírodě, který se formoval a sílil již od dětství. Měl jsem totiž to štěstí, že do svých dvaceti let jsem prošel pěšky takřka celé Československo. Každoroční několikaměsíční pobyty v horách Čech a především na Slovensku na mě vždy silně citově zapůsobily a daly základ mému vnímání a vidění přírody člověkem minimálně ovlivněné.
Vždy mě lákala příroda ve své původnosti, proto cíle mého zájmu byly na stále méně dostupných místech. Časem jsem se začal věnovat horolezectví – umožnilo mi odhalovat méně přístupná tajemství krajiny a dalo podnět k novému výtvarnému zobrazení a prožitku.
Panenská příroda beze stop působení člověka mě nepřestala fascinovat, postupně jsem si ale uvědomoval, že i ty nejběžnější kousky přírody, se kterými se denně setkáváme jsou v něčem nedotčené a málo poznané.
Ve své práci se tedy snažím podívat se například i na běžnou rostlinu zkoumavým pohledem, hledám výraz pro ztvárnění podstaty zvoleného motivu, usiluji o proniknutí k jádru nahlíženého objektu, jehož výtvarná interpretace skýtá neomezené možnosti.
Co se týče technického provedení mých obrazů, rád pracuji se dřevem, ale využívám v podstatě jakékoli přírodní materiály, které mohou umocnit celkové umělecké zpracování a posílit účinek na diváka. Jde mi o co nejpřirozenější a nejpůvodnější zobrazení tématu tak, aby působilo poctivě a co nejpravdivěji a divákovi umožnilo vstoupit do neslyšného dialogu s přírodním světem, jehož rozmanitá krása k nám promlouvá – umožníme-li jí to – na každém kroku.Frýdlant 04/04/06Iva Beranová,
vedoucí městského muzea odboru kultury

© Tomáš Záborec